Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

Євробачення для України ― майданчик, щоб сказати Free Azov

Довготривалі перегони за звання переможця національного відбору до Євробачення 2024 нарешті закінчилися. ДОВГОТРИВАЛІ ― бо дослідив усі 11 пісень шорт-листа, а лише потім взявся аналізувати справедливість зайнятого ними місця у фіналі. ПЕРЕГОНИ ― бо було дуже цікаво спостерігати за намаганням окремих артистів заполонити увесь медіапростір. І декому це вдалось. Кожен день доводилось обговорювати ці пісні зі знайомими та чекати (як виявилось даремно) прямого етеру з живими виступами. А потім оголошення результатів, глибокий видих та перемикання.

Навіть не уявляю скільки уваги та енергії забрав відбір учасників з лонг-листа у Дмитра Шурова. А коли у нього запитали як він «тримає глузд», той відповів, що відволікається музикою, яка не пов’язана з Євробаченням. Ось так само вигріб і я.

Спочатку дослідив американський метал-гурт DEFTONES, який існує з 1988 року і має світову популярність. Після усіляких «лалала», «Дів Марій» та «Славік інглішів», звуки перевантажених гітар та протяжного вокалу мене починали розслаблювати. Далі у мій радар потрапив канадський співак ThxSoMch, який сингл за синглом отримував контроль над похитуванням моєї голови. Цей «фрешмен» дуже впевнено просуває інді-рок з 2022 року. А вже за ним я розчинився у шугейзі NOVULENT. Інформації про цей гурт, на жаль, не знайшов, а от музика атмосферно виділяється серед інших підбірок стрімінгових платформ.

Під час ніби-то прямого етеру нацвідбору я проводив «стрім» на каналі PALAY MUSIC. Тож всі коментарі можна почути там.

Стосовно гарячої теми виділених грошей на проведення нацвідбору – вважаю, навіть у воєнний час культура доречна. Завдяки цьому можна зібрати набагато більші суми та спрямувати гроші на потреби армії. Приклад вже маємо ― Kalush Orchestra. Тож усілякі скандали стосовно Євробачення виглядають доволі висмоктаними та навіть примітивними. Чи то інших культурних інфоприводів в цей час не було (за виключенням вислову Верещук, що концерт «Хамерман Знищує Віруси» – це гола вечірка), чи то просто за період війни ми стали настільки зашкарублими, що «зраду» знайдемо навіть там, де її немає.

Євробачення дійсно гучна подія! І вона може комусь надати сил рухатись далі. А ще це змога з Великої сцени, голосно та вкотре нагадати світу, що Україна продовжує боротьбу, але щодня втрачає найкращих людей. Щодня молиться про повернення додому полонених. Знову звернутись до світу з вимогою (!) ― Free Azov.

У матеріалі використано фото Дмитра (Ореста) Козацького: twitter.com/Kozatsky_D

Поділитись:
Читайте також: