Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

Українцям та українкам читати обов’язково: 8 книг до Дня Незалежності

8 книг до Дня Незалежності

24 серпня Україна святкує особливий день, про який сьогодні говорять тремтячим від хвилювання голосом — День Незалежності. Щоб відчути себе ще більш незалежним, пропонуємо поринути в нашу культуру і почитати книжки, що підходять до такої урочистої дати. А якщо хочеш зробити приємно дорогій тобі людині — книжки з цієї добірки підійдуть якнайкраще. 

Книга-мандрівка Незалежні

Українцям та українкам читати обов’язково: 8 книг до Дня Незалежності img 5771 min

Найкращий подарунок до цього свята знайдено! Бо ця книга — екскурс-нагадування про роки української незалежності. Обережно, під час читання може виникнути потужна ностальгія, а шкірою підуть сироти!

В цій чудовій книжці є про радісні події: перша золота медаль в історії незалежності, відкриття першого МакДональдз (ех, ці часи, коли гамбургери коштували 2 гривні), перше чемпіонство «Шахтаря». А є і про трагічні: перша відмова у членстві НАТО, перший крок до залежності від російського газу, перше чемпіонство «Шахтаря» (для фанатів «Динамо»).

Антологія української поезії XX ст. Від Тичини до Жадана

Як казав американський поет Стівенс Волліс: «Поезія – це найвищий ступінь художньої літератури». І якщо ми йому повірили та хочемо почитати перлини української літератури, то збірка на 2 000 сторінок — найзмістовніший спосіб це зробити.

Відкриває її легендарний Павло Тичина, а завершує сучасний улюбленець Сергій Жадан. А між ними цілі покоління зірок: Михайль Семенко, Олена Теліга, Василь Стус, Оксана Забужко. Особисто наша рекомендація — Юрко Позаяк. Його хоку потрапляють в саме серце:

«Під грушею цією 

Мене робив мій батько 

Тепер тут песик сцить»

А ще цією книгою зручно робити напуття на день, не гірші за передбачення в чеках від Сільпо. От я, наприклад, навмання відкрила сторінку 622. Що там за пророцтво випало? «Хочеться чуда і трішки вина. Дні пролітають, як сірі перони»… Звідки книга знала?!

Книга-мандрівка Україна

Українцям та українкам читати обов’язково: 8 книг до Дня Незалежності img 5777 min

Це одна з небагатьох яскравих ілюстрованих книг, яку із задоволенням будуть розглядати як діти, так і їх батьки. Дійсно справжня мандрівка містами та областями України, їхньою історією та шедеврами архітектури. Якщо сумуєш по Криму, перед скорою на півострів поїздкою можеш дізнатись про долину привидів у Демарджі або про Карадазьке чудовисько, а спеціально для нашого головного редактора Олександра ми поклали закладинку на сторінці 16 — Донецькій області. На 65 сторінках ти зустрінеш 327 особистостей, 232 дива природи, 224 історичні події та багато іншого. Непогана угода, як вважаєш?

Ольга Дубчак «Чути українською», «Бачити українською», «Перемагати українською»

Ніколи не буває зайвим покращення своєї української. А зробити це можна не тільки з нудними підручниками, а і з веселими книгами Ольги Дубчак. В трьох маленьких томиках ми дізнаємось все про букви і звуки, слова та мову ворожнечі. Звучить нудно? Добре. В цих книжках авторка розкаже, чому дієслово — найкрутіша частина мови, чому літеру «ї» подають як представника української мови, і чому не можна називати росіян руськими? Уроки ще ніколи не були такими цікавими!

Неочікуваний фінал останнього прочитаного детектива я вже забула, а от від шоку, що в слові «цінник» наголос на другий склад, я оговтаюсь не скоро. 

Українська демонологія

Українцям та українкам читати обов’язково: 8 книг до Дня Незалежності img 5780 min

Ти можеш скільки завгодно не вірити в магічне, але шкарпетки продовжують зникати, а на диво струнка знайома постійно їсть бургери (точно відьма). Саме тому приємно буде познайомитись і з іншими магічними істотами української міфології.

Дізнатись, в чому різниця між русалками та водними людьми, хто такий Дідо і чому не можна ображати голубів (спойлер, вони створили світ). І нарешті дошукатись, куди діваються ці кляті шкарпетки! Окремим задоволенням стануть атмосферні ілюстрації Тетяни Панової.

Українська класика

В цей день хотілося б приділити увагу і творцям нашої багатої, але такої недооціненої світом, культури. Саме час розвіяти шкільний міф, що українська класична література нудна і депресивна. Радимо придивитись до серії «Неканонічний канон» від видавництва Віхола. Крім гарного кольорового видання, яке стане справжньою прикрасою поличок, ці книжки корисні передмовою, де пояснюється контекст та головний задум, а також qr-кодами з додатковою інформацією по змісту. Також можеш нарешті ознайомитись «дорослою» головою з головним текстом національного генія — «Кобзарем» Тараса Шевченка. Є як розкішне подарункове видання від видавництва Школа, так і доволі бюджетне від РМ.

Степан Бандера «Перспективи Української Революції»

Постать Бандери та його ідеологія вже традиційно асоціюються з боротьбою за незалежність, тому зараз є напрочуд актуальними. Збірка статей батька нашого обов’язково сподобається будь-якій людині в якості подарунка, тому що вона мультифункціональна. Її можна читати та надихатись на подальшу боротьбу з ворогом, використовувати це чудове видання як декор, а можна лякати росіян або проросійські налаштованих родичів.

Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

Якщо хоч трошки цікавишся мистецтвом, обов’язково треба знати і про наші національні шедеври. Поки весь інтернет заповнений аналізом творчості Енді Ворхола, а всі вітальні — репродукціями Ван Гога, про видатні роботи українців інформації дуже мало, а впізнаваних творів можна порахувати на пальцях однієї руки.

Діана Клочко поставила собі за мету доповнити наявну інформацію, описати зв’язок шедеврів та як художники впливали один на одного. Тут ти зустрінеш й Георгія Нарбута, й Тараса Шевченка, й Іллю Рєпіна (якого привласнили росіяни), й Казиміра Малевича (сюрприз, його також), і Василя Кандинського (можна вже не уточнювати), обов’язково познайомишся з новими митцями, та можливо знайдеш нового улюбленого. 

Поділитись:
Читайте також: