Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

Що я зробила для своєї менталки цього місяця

На початку минулого місяця десь посеред кухні з пульсом 115 я спіймала себе в стані тривоги і стійким відчуттям, що з цим вже варто щось рішати, Альон

Стало очевидно, що з тим, мабуть, допоможе терапія, але думки, що мені треба якось обрати терапевта та методи які він практикує, вганяли мене в ще більший стрес. Тож я вирішила не поспішати та почати досліджувати цю тему поступово, та виконувати прості рекомендації з «гугла» по запиту: «як справлятися з тривогою». 

Увага! Якщо ти почуваєш себе погано, твоя тривога заважає жити повноцінне життя ― звернись до спеціаліста. До речі, для початку можна до сімейного лікаря або ендокринолога.

Я це зробила кілька місяців тому і корегування дозування гормону щитоподібної залози допомогло мені значно покращити ситуацію. Тож саме тому я перейшла до дій побічних.

Для початку:

◦ Встановила додаток Svitlo для медитації. Є можливість пройти тест на рівень тривожності, а потім отримати поради які саме медитації обрати. Є безплатні практики, яких, як на мене, достатньо щоб зрозуміти чи підходить тобі такий вид діяльності.

◦ Купила онлайн йога-марафон на 21 день від Олі Острікової (збиралась на практику до Олі ще в доковідні часи і це для мене як закритий гештальт). Після довгої перерви у фізичних вправах відчуття ніби я той Буратіно на килимку, тож я собі дозволяла тренуватися в пів сили на початку, щоб не злитись на третій день (я себе знаю). Тож іноді, коли було паршиво і займатись не дуже хотілось, я діставала килимок, включала запис і просто тягнулась або слухала Олю.

Обмежила екранний час, здебільшого на соцмережі та новинні канали. Як виявилось не відкривати новини кожний раз коли відкриваю телеграм ― це можливо. 

Читання хоча б по 20 сторінок на день. Зараз читаю «Curly Management. Як управляти проєктами не зраджуючи собі». Буде цікаво не тільки проєктним менеджерам, а будь-кому, бо в нашому житті проєктів незліченна кількість (наприклад, спланувати переїзд, дитячій день народження чи спекти торт), в якомусь сенсі все наше життя проєкт.

 ◦ Повернула в життя прослуховування музики (Ваby shark не рахується). Нового нічого не пораджу, бо сильно скучила за старими, затертими до дір альбомами Thirty Seconds to Mars, Fall out boy та Panic! At the Dіsko (привіт другий курс універу).

 ◦ Виключила доданий цукор і каву з раціону. Я була впевнена, що без кави буде важко, але в цілому «ок» (особливо коли мотивація у вигляді аномально швидкого серцебиття нагадує про себе зранку). 

 ◦ Ввела звичку писати список того, що я зробила для себе сьогодні і дякувати собі. Це може бути що завгодно. Наприклад сьогодні подякую собі зокрема, що не забула нанести сонцезахисний крем і випила свою норму води.

А ще здебільшого споживала добрий, позитивний або корисний контент. З того що хотілося б радити кожному:

  •  Подкаст: Простими словами. Це скарб. Почати можна з випусків з Робертом Сапольські та Віктором Досенко. Є на ютубі або в Apple Podcasts.
  •  Серіали: 1) Тед Лассо (як «мастхев», якщо ще не дивився, то я заздрю, є всі сезони), 2) Терапія (від творців Теда Лассо і це друге їх попадання в ціль), 3) Platonic (просто легкий, веселий, яскравий, щоб відпочити головою саме те).
  •  Психологічно розвантажувальне шоу Загони (від Підпільного стендапу). В дуже легкій формі допомагає розібратись в тих всіх терапіях аутсайдеру. Є вже 5 випусків.

Якщо ти подумав, що на все це треба багато часу, то рахуймо:

 1. Медитації через день ― в цілому це займає до 30 хв на тиждень.

 2. Тренування з йоги ― в середньому 2 години 45 хв на тиждень. 

 3. Читання ― близько 1,5 години на тиждень. 

4. Прослуховування музики/перегляд серіалів та ютубу не рахую, бо завжди це роблю паралельно з чимось іншим або під час сніданку/вечері.

 5. Записати подяку собі в нотатки ― 15 хв на тиждень.

Загалом це всього 5 годин на тиждень. Тож якщо рахувати грубо, то я витрачала менш як годину на день.

На початку цього місяця я була впевнена, що в мене немає і 10 хв для себе. Я ж мама «півторарічки», в мене робота, хатні справи, якщо чесно, то купа купезна справ і бла-бла-бла. Але виявилося, що я маю аж цілу годину, щоправда, якщо правильно розставити пріоритети.

Все що я описала не є прикладом для наслідування, я не раджу всім без розбору медитувати чи займатись йогою. Це тільки мій досвід, яким я ділюсь. І буду рада, якщо це надихне когось потурбуватись про себе. Наприклад, почни з 10 хвилин на день. Це час, коли ти відкладеш усі справи і подумаєш що тобі приносить радість, що тебе наповнює. Саме тебе. А потім просто спробуй це робити. Маленькими кроками. Не чекай від себе подвигів. Будь добрим до себе. Обіймай себе, хвали за найменші зусилля. І у тебе все вийде.

Поділитись:
Читайте також: