Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв

Дизайнер Антон Хрупін

12 квітня 2022 року Укрпошта випустила першу марку війни ― «Русскій воєнний корабль іді *****». За перші 5 днів було продано 500 тисяч екземплярів. Частково популярність марки пояснюється тим, що через два дні після випуску воєнний корабль «Москва» дійсно пішов на… дно. Далі була марка вже з зображенням знищеного крейсера, потім «Українська мрія», «Доброго вечора, ми з України», а до Дня Незалежності та шести місяців героїчного спротиву українців Укрпошта випустила блок марок «Вільні. Незламні. Непереможні».

Автор блоку ― дизайнер з Краматорська Антон Хрупін, який до Дня Героїв (23 травня) підготував нову авторську марку.

Часи героїв настали

«Це не офіційний випуск Укрпошти, до яких звикла більшість людей. Ця марка ― власна ініціатива. Укрпошта відповідає виключно за друк, а дизайн та подальша реалізація лежать на мені, ― сказав нам в ексклюзивному інтерв’ю Антон.

Давно планував свій випуск. Минулого року був справжній ажіотаж на марки. Отримав багато запитів від філателістів, які просили продовжити відображати тему війни у марках. Моя нова робота присвячена Дню Героїв. Ще не настільки відоме свято як День Незалежності, але воно точно заслуговує нашої уваги. Ми живемо в час героїв. На марці зображений військовий ― збірний образ українського захисника. А позаду наші герої пращури».

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9313
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9310
Придбати авторську марку до Дня Героїв можна на сторінці Антона.

― Марка власного виробництва «легалізована» Укрпоштою?

― Так. Вона має поштовий номінал, який дозволяє користуватись нею в межах України. Одна марка йде на лист вагою до 50 грамів. Напевно, у сучасному світі вже не так часто люди надсилають листівки та пишуть листи, тому ця історія все ж таки більше розрахована на колекціонерів.

 ― Яка це вже за рахунком твоя марка?

― Перша була марка ― «Вільні. Незламні. Непереможні». Потім була серія, яку випустили до Дня захисників і захисниць, присвячена Збройним силам України. Там на одному аркуші було шість різних марок. Тобто це третій випуск, восьма марка і перша самостійна.

 ― Як ти взагалі став дизайнером марок?

― На початку війни я намалював портрет Володимира Зеленського. Зробив його у яскравих кольорах, тому що як тоді, так і зараз мене надихає його сміливість та позиція. Виклав у соцмережі і одна знайома дизайнерка залишила коментар, що було б класно побачити мою роботу на марці Укрпошти. Було приємно, але серйозно її слова не сприйняв. Все ж таки марки не зовсім сучасна тема і, наскільки я пам’ятаю, їх дизайни назвати сучасними важко. Назвемо цей стиль традиційним для марок тепер вже довоєнного часу.

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв photo 2023 05 20 00.42.10
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв photo 2023 05 20 00.41.58
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв photo 2023 05 20 00.42.06

Згодом ця ж знайома надіслала мені посилання з конкурсом на дизайн нової марки. Надіслав саме портрет Президента, але без якихось ілюзій. А вийшло так, що зі мною зв’язалась Наталія Мухіна ― голова відділу філателії Укрпошти. Сказала, що моя робота їй сподобалась і запропонувала співпрацю.

Напевно, варто зазначити, що коли зайшла мова про гонорар, вважав, що для мене це більше іміджева історія, тому не став називати якихось цифр. На ділі ж виявилось, що Укрпошта гарно платить своїм дизайнерам. Тому я залишився задоволений як емоційно, так і фінансово.

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9320
Антон Хрупін.
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9303
Борис Джонсон, Володимир Зеленський, Ігор Смілянський.

― Ти був присутній на церемонії погашення другої марки, яка присвячена ЗСУ. Вірно?

― Я був під час погашення обох марок. Але у першому випадку не брав активної участі. Зате сидів позаду Валерія Залужного. Правда, його самого на церемонії не було ― місце залишилось вільним. Але поряд реально сидів Андрій Єрмак та інші представники Офісу Президента. Це була як казка якась. Напередодні нас попереджали, що 24-го числа може бути масована атака Києва, Банкової. А я в цей день у Маріїнському палаці разом із Борисом Джонсоном… круто було. Коли голова Укрпошта Ігор Смілянський представив мене, ми обмінялись кивками голови з Володимиром Зеленським та Борисом Джонсоном. Познайомились вважай.

А на другій церемонії вже я брав участь у офіційному погашені. Разом зі мною був Валерій Маркус та інші представники Збройних сил України.

Шість шрамів на серці в одній марці

Вільні. Незламні. Непереможні.

― Розкажи про сюжет марки «Вільні. Незламні. Непереможні». Ти зобразив на ній дуже болючі для українців моменти 2022 року.

― Цю марку готували на 24 серпня ― День Незалежності. Ідея була зобразити перші 6 місяців війни та використати зображення, які будуть знайомі всім українцям. Звичайно, я одразу наголосив на Краматорську. На той час вже стався обстріл залізничного вокзалу і я не міг обійти цю трагедію стороною. В голові назважди викарбувалась фотографія з дитячим візочком та окривавлена м’яка іграшка.

Також зобразив Скит Усіх Святих у Святогірську, який згорів. Харківську багатоповерхівку, у якій жінка попри відсутність балкона через обстріл прибирає у своїй квартирі. Жінку, яка годує немовля у метро під час масованого обстрілу. Маріупольський драмтеатр з написом «Діти» та дівчинку на фоні купи спалених автівок в Ірпені. Образ українського героя ― також збірний. Зробив його у наших національних кольорах і, як на мене, він вийшов схожим на якогось героя Marvel.

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9304
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9307
Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв img 9305

― Можливо, був якісь неочікуваний фідбек по твоїм роботам?

― В основному фідбек отримав від спільноти філателістів. Потрібно сказати, що для мене взагалі вся ця історія була дуже неочікуваною. Маріїнський палац, Президент, Валерій Маркус.

Була неочікувана історія з Марком Фейгіним. Він збирав кошти на лікування матері та доньки, які постраждали під час обстрілу залізничного вокзалу у Краматорську. Я запропонував зробити для його проєкту малюнок і він підтримав цю ідею. Сказав, що бачив мою марку.

― Є в планах ще якісь ідеї, проєкти, пов’язані саме з марками?

― Так, є думки. Буду й надалі продовжувати зображувати тему боротьби України. Чому? Тому що бачу, що це потрібно людям. Зізнаюсь, не хочу більше зображувати горе та смерть. Хочеться показувати мужність та сміливість наших захисників. Є ще ідея зробити марковий аркуш з містами-героями України. Подивимось, що з цього вийде.

Дизайнер Антон Хрупін випустив нову марку до Дня Героїв photo 2023 05 20 00.35.01

Ще одну роботу пана Антона ви можете бачити прямо зараз перед собою ― це логотип медіа «Будинок 42». Ми звернулись з проханням розробити «лого» 22 лютого о 20:30. О 22:41 отримали чорновий варіант з 12 логотипів. Добу обирали найкращу на наш погляд, а вже 27-го отримали готову роботу. Фантастика.

Придбати авторську марку до Дня Героїв тиражем у 454 аркуші можна на сторінці Антона в Instagram. Набір з дев’яти марок та листівки коштують 870 ₴ при попередньому замовленні до 23 травня. Після ― 1 000 ₴. Кошти з кожного 10 набору будуть перераховані на підтримку Збройних сил України.

P.S. Редакція дякує Антону Хрупіну за спілкування та вагомий внесок у створення нашого медіа!

Поділитись:
Читайте також: