Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

7 гарячих та одна ганебна музичних новинок липня

«Липень на дворі, липне до спини», чи не так? Спекотно цього місяця було й на музичному «фронті», як сказав би багатостраждальний Олежа Винник. Музиканти знаходили час на релізи нових творів поміж появ у різноманітних шоу. Але в цю підбірку увійшли не тільки знайомі всім імена, а й для більшості з нас «фрешмени». Ми послухали майже все, що було вивантажено, але ділимось лише тими, які викликали у нас емоцію. Навіть, якщо вона негативна.

Володимир Дантес «Оля»

«О так, нарешті, моя улюблена пісня!», – сказала б якась фанатка «Фабрики Зірок». Розберемось – автором цієї пісні є Юрій Мельник. Його історія полягає у закоханості у дівчину на ім’я Оля. Вони зустрічались, розлучились, Юрій написав та заспівав їй цю пісню, але нічого не клеїлось. Вже пізніше пані Оля почула цю пісню по телебаченню в одному з випусків на той час популярної «Фабрики Зірок» та згодом все ж таки одружились. Так само ця пісня рятувала і Володимира Дантеса, тому він дав їй друге життя. Є у цьому щось романтичне.

Аранжування релізу, на наш погляд, «плоскогруде», чого не скажеш про живе виконання – ритм-секція не штани приходить на репетиції протирати. Текст:

Вдосталь сподівання, знаю без вагання,
Знаю без вагання,
Що втрачаю я…  

А тепер нагадуємо текст попередньої роботи пана Вови:

Я тебе забув
Чуєш мене чуєш
Я тебе забув
Більше не дзвони.

Ніби й пісні написані в різний час, але ж випускаються вони одна за іншою. Можливо нам на щось натякають? Одне знаємо точно – коли втрачаєш дівчину Олю, замало болю не буває.

LILY45 «На люстрі»

Жанр цієї пісні ― щось на кшталт молодіжного шансону. Бо тут є сенси, речитатив, мелодія. Якось на поп не походить, вибачте, бо кліп до пісні теж сфранцужений. «Мої думки повісились на люстрі». Непогана робота, на нашу думку.

SAYMER «Під дощем»

Молодим рок-музикантам як завжди важче усіх. Бо вони хочуть вибороти собі шлях розуміння. Приємно вражені цією новинкою. Чудовий вокал, поєднання гранжу, металу та альтернативного року у записі відтворено гармонійно. Як і у попередньому альбомі «Внутрішній світ», який полізли досліджувати, щоб зрозуміти чим наповнена творчість виконавця. Пісня про сприйняття світу, власні емоції та енергію.

ГОНЯ «Чисте небо»

Попри те, що у репера нещодавно вийшов класний трек «Таким, як ти», він записав значний діс на блогерку, співачку, ведучу Тучу. Конфлікт стосовно її відео про ЛГБТК+ переріс з текстових образ однієї та розборів польотів співачки по кожному пункту, з яким важко не погодитись, у творчу відповідь від Гоні (як то вміє Ігор).

Люди у мережі не бажають розбиратися у всіх деталях та критикують за невміння Гоні щось робити, окрім дісів, які йому начебто приносять хайп. 

«Вибачте за запізнення, просто був зайнятий непотрібними речами: працював, волонтерив, виховував сина, працював над альбомом. Але, як-то кажуть, супергерої приходять в останній момент. Тож і я прийшов в останній момент, бо не можу змовчати, коли бачу персонажів, які пробують маніпулювати людьми. Туча, не треба було продовжувати. Люблю своїх ЛГБТК+ слухачів і ненавиджу пристосуванців. Тож – тримайте і розбирайте», — коментує репер.

SATELIBRA «Американцем»

Якщо потрібен реп «полегше» – будь ласка. Історія з присмаком дитинства (багато про мультики та стереотипи). По настрою та звучанню нагадує подібне з середини нульових (це непогано йо). «Моя американська дрім закінчилась крахом». Трек якраз цікавий тим, що ти повністю у темі та підійде навіть «олдскулам» за 34 з дітьми.

КОЛІН «Дівчина з ТікТоку»

Ми тут другий рік поспіль намагаємось відучити від «Нєзабудка твой любімій цвєток» та «Я как Федеріко Фелліні, дайтє оскар етай багінє» … фублееее. А в цей час у нас під носом створюється таке. Це ніби вільна ніша, тож є запит на тупі безглузді дряпанки? Погано те, що в цього «коричневого витвору» може бути популярність – той самий тік-ток, діти на таке ведуться, бо їм не важливо що там в глибині твору, але ж матусі – прошу, нехай краще буде Дорофєєва.

QUEST PISTOLS «Хто ми є»

Пам’ятаєш цих хлопців? Вони повернулися до оригінального складу з усім відомою назвою та готові дивувати новою хвилею творчості. Першою ластівкою стала пісня «Хто ми є». Написав її Саша Чемеров. Також до пісні відзняли кліп, що символізує безтурботне минуле. Тільки от текст про те, що треба жити зараз та будувати майбутнє разом.

«Нам хотілося відчути самім і передати нашим людям дуже важливу емоцію, що врешті решт все буде добре, по-новому й українці знов будуть щасливими. Нагадати, що у важкі часи головне бути щирими, єднатися, усвідомлювати власну природу і якості та створювати нову реальність попри перешкоди», – коментує Костя Боровський.

O.TORVALD «Голосові»

«Догорить, знаєш, кожен день тут як нове життя. Я завис, вже не гріють стіни, згасло полум’я».

25 липня гурт O.TORVALD випустив мініальбом, який складається із чотирьох повідомлень, які були записані українськими військовими під час боїв за місто Бахмут навесні 2023 року та однієї пісні.

«Голосові» ― одна з найінтимніших пісень, яку ми колись писали. Це внутрішній монолог, сповідь, відображення найпотаємніших страхів, – каже Женя Галіч. ― Я в ній почув втому, розпач, внутрішню боротьбу, яка не має відповідей. Щоб краще зрозуміти пісню – потрібно прослухати весь альбом, який присвячений загиблим побратимам Жені. У пісні та зніманні кліпа взяла участь Ліза Углач з гурту «Структура Щастя», і звучить це чудово та проникливо.

У матеріалі використані фото з instagram-сторінок @volodymyrdantes та @otorvald

Поділитись:
Читайте також: