Ми в соц. мережах:
Пошук на сайті:

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч

В наші буремні часи, коли голова зайнята новинами, а розслабитись — дуже дороге задоволення, важко занурюватись у дійсно наукові роботи. Серйозні томи з купою посилань на сторінці вимагають зосередженості та море вільного часу. Тому ми зробили добірку цікавих науково-популярних робіт, які не потребують сильної концентрації та наморщеного чола. Ці книжки розкривають цікаві теми, при цьому роблять це доступно та з гумором і подарують тобі безліч цікавих фактів, якими ти зможеш розважити друзів. Погнали.

Джонатан Геннессі та Майк Сміт, «Історія пива у коміксах»

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч img 3680

А чи знав ти, що перші згадки пива датуються аж 7 000 роком до н.е? Що слово «пиво» походить від латинського bibere, що означає «пити»? Що пиво — улюблений напій нашої редакції? Останнє ми додали від себе, але багато інших фактів про улюблений напій мільйонів, що розв’язує язика і зав’язує знайомства, ти можеш прочитати в цьому яскравому коміксі. А потім випити пива, бо сьогодні субота (кожний день — це маленька субота).

Філіп Брено та Летісія Корен, «Неймовірна історія сексу»

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч img 3676

Старіше за пиво в історії людства, напевно, може бути тільки секс. Перші люди на Землі вбили мамонта, запалили вогнище і потім зайнялись сексом. Тому тема цілком заслуговує окремого дослідження, а враховуючи, що краще один раз побачити, ніж сто раз почути — дослідження ілюстроване. В цьому захопливому графічному романі сексолог розповість нам ставлення до сексу в західних цивілізаціях, про поняття еротики та порнографії і яке місце секс займає в культурному, соціальному та політичному житті людства.

Вілл Ґомперц, «Що це взагалі таке?»

Ми впевнені, що це питання виникало в тебе в голові кожного разу, як ти відвідував музеї сучасного мистецтва. Дійсно, коли бачиш шалено популярний «Чорний квадрат» Малевича або прикро відомий пісуар Дюшана, важко не зітхнути з подивом: «Що це взагалі таке?». А коли дізнаєшся, що картина Поллока вважається найдорожчою в світі, додати: «Моя дитина змогла б так само». Художній редактор ВВС Вілл Ґомперц просто, дотепно і змістовно розкаже історію сучасного мистецтва і на пальцях пояснить, чому домальовані вуса на листівці з Моною Лізою стають не вандалізмом, а викликом і мистецтвом.

Джошуа Фоєр, Ділан Тьорас та Елла Мортон, «Atlas Obscura. Найдивовижніші місця планети»

В світлому майбутньому, коли закінчиться ця клята війна (перемогою України, звичайно), аеропорти відкриють, а моральний стан дозволить марити про подорожі, обов’язково консультуйся з цією книгою перед мандрівкою. Автори зібрали добірку секретних місць планети, про які мало хто знає і які ти не знайдеш в першій же статті Гугла. Веселе кладовище Румунії, Кривий ліс Польщі, Музей розбитих сердець Хорватії — тобі точно буде що запам’ятати після подорожей з цією книгою.

Флоріан Вернер, «Темна матерія. Лайно»

В часи, коли Каньє Вест розгулює в панчохах, а Сем Сміт танцює тверк в корсеті на своєму концерті, здається, що вже нема табуйованих тем. Але лайно все одно не заведено обговорювати в суспільстві настільки, що навіть читати зараз про цю книгу тобі трохи незручно, погодься. Тільки з лікарем, тільки пошепки, і тільки якщо вже сильно припече. А Флоріан Вернер не злякався, засукував рукави і занурився в лайно з головою, вибачте мій недолугий каламбур.

Він розповість, як воно стало мистецтвом, хто може заробити на екскрементах мільйони і навіщо красуні не так давно намащували ним обличчя. Цікаві факти, які точно ніхто не знає!

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч dyzajn bez nazvy

Андерс Гансен, «Інста Мозок»

Смартфони захопили цей світ (а з ними і котики, але про це нижче) і неможливо не помітити, що наша буденність дуже змінилась. Теревень в кафе майже не чутно, а безсоння та нервові розлади все частіше дістають людей. Роззирнись у публічному місці майже всі відвідувачі кафе та користувачі громадського транспорту скролять телефони. Нейробіологи вже довели, що за годину до сну варто відкладати гаджети, інакше важко буде заснути. Шведський психіатр, доктор медицини Андерс Гасен вирішив дослідити це явище та відповісти на найголовніше питання сучасності — як на нас впливає діджиталізація. Коли дочитаєш цю статтю, замов книгу та відволікайся від екрану на неї.

Еліз Вайт, «Універсальна теорія котиків в інтернеті»

Якщо дослідження лайна показалось тобі завузькою темою для розгляду, то що ти скажеш про книжку, присвячену котикам? В інтернеті. Кожного дня сотні тисяч людей відправляють друзям меми з котиками, народжується декілька нових кото-зірок (нашого Степана ніхто не переплюне, звичайно), а після особливо важкого дня рятують тільки кумедні тік-токи з чотирилапими. Еліз Вайт вирішила дослідити, як коти захоплювати інтернет, а заразом і розвиток культури з появою всесвітньої мережі.

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч dyzajn bez nazvy 2

Луїджі Серафіні та Данієла Тразатті, «Золотий кролик. Невеличкий трактат з людино-кроликознавства»

А це, друзі, не книга, а маленький витвір мистецтва! В 1981 році Луїджі Серафіні створив та проілюстрував енциклопедію сюрреалістичного світу. Написана вона була вигаданою мовою і не один дослідник зламав собі голову в спробах її розшифрувати. До речі, видана вона була тільки в 7 країнах світу, серед яких є й Україна.

А цю його книгу вже цілком можна прочитати, насолоджуючись при цьому такими ж майстерними ілюстраціями. Так, це енциклопедія про кроликів, де першу половину книги займають описи цих чудернацьких милих створінь, а другу… рецепти з них.

Вітольд Шабловський, «Як нагодувати диктатора»

Польський журналіст вирішив дослідити зсередини особистості найкривавіших диктаторів ХХ століття Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро, Пола Пота та поспілкувався з їхніми кухарями. Як це — працювати на людину, яка створила один з найжорстокіших тоталітарних режимів в Африці? Намагатись вгодити улюбленою стравою людині, яка репресувала від 1 до 3 мільйонів людей твоєї країни? Висновки дивовижні!

10 науково-популярних книг, з якими ти не будеш спати всю ніч dyzajn bez nazvy 3

Кейтлін Дауті, «Чи з’їсть котик мої очі, коли я помру?»

Смерть — неймовірно таємнича матерія, і це вже не кажучи про «світло в кінці тунелю» і «що нас чекає потім». Давай спочатку розберемося з простішими питаннями — якщо померлий наковтається кукурудзяних зерен, то чи приготується в нього у животі попкорн у крематорії? Або що буде з трупом космонавта у космосі? Готові побитись об заклад, що смішнішої книги про смерть ти ще не читав.

Поділитись:
Читайте також: